Raport płacowy Devire 2024

Nowy raport wynagrodzeń Devire to najświeższe dane na temat zarobków w 2024 r. Sprawdź i porównaj ogólnopolskie oraz regionalne stawki płac dla 16 sektorów w Polsce.

Przegląd wynagrodzeń to więcej niż liczby

Raport Płacowy 2024 pokazuje aktualne trendy płacowe. Jest to wiarygodne narzędzie dla kadry zarządzającej, działów HR i przede wszystkim kandydatów szukających nowych perspektyw zawodowych.

W Devire zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o zadowolenie pracowników i przyciąganie nowych talentów. Większa liczba osób poszukujących pracy oraz mniej prowadzonych rekrutacji w 2023 r. znacząco zmieniły krajobraz rynku pracy. Zawirowania gospodarcze w minionym roku okazały się także szansą dla wielu firm, aby właśnie te relacje wypracować na nowo. Przy większej ostrożności w kwestiach finansowych pracodawcy skupiali się na budowaniu zaangażowania, zaufania i satysfakcji pracowników.

Dane ogólnopolskie i regionalne

W przeglądzie wynagrodzeń Devire znajdziesz dane ogólnopolskie dla 16 różnych specjalizacji i regionalne dla 11 z nich:

Dane Regionalne

IT

Sprzedaż IT

Sprzedaż techniczna
Produkcja i Inżynieria
Logistyka i Łańcuch Dostaw
Finanse i Księgowość
SSC/BPO
Obszar prawny
HR
Administracja
Nieruchomości i Budownictwo

Dane ogólnopolskie

Digital i Media

Dobra Konsumenckie

Sprzedaż Detaliczna
Farmacja i Sprzęt Medyczny
Bankowość i Usługi finansowe

Dane dotyczące powyższych specjalizacji są uwzględnione w regionalnych raportach jako dodatek, zawierający tylko ogólnopolskie stawki

Dorota Hechner

Wzrost liczby osób poszukujących pracy w 2023 roku, w połączeniu z mniejszą liczbą prowadzonych rekrutacji, odmieniły krajobraz rynku pracy. Konkurencja o zatrudnienie zintensyfikowała się, a kandydaci musieli wykazać się większą elastycznością w stosunku do swoich oczekiwań. Pracodawcy skupiali się na wypracowaniu strategii optymalizacji procesów w firmie, w tym zatrzymania najlepszych pracowników. Właśnie dlatego powstał ten przegląd wynagrodzeń. Raport płacowy Devire jest narzędziem, które ułatwia pracodawcom opracowanie aktualnych siatek płac, a kandydatom pomaga w skonfrontowaniu oczekiwań z rzeczywistością.

Dorota Hechner

Permanent Recruitment Director w Devire

350+

Stanowisk

16

Obszarów specjalizacji

6

Regionów + stawki ogólnopolskie

Dane ogólnopolskie
i regionalne

Porównaj wynagrodzenia dla różnych stanowisk i regionów w Polsce. Odkryj najczęściej oferowane płace w różnych częściach kraju. Co jeszcze znajdziesz w raporcie?

Każdy region jest poprzedzony ekspercką analizą z perspektywy ubiegłego roku oraz trendów na lokalnym rynku pracy. Z raportu dowiesz się również, jakie są najnowsze trendy w wynagradzaniu zasadniczym i zmiennym na ten rok.

Prezentujemy miesięczne wynagrodzenia brutto na umowie o pracę, z wyjątkiem kategorii “IT umowa B2B”, gdzie podawana jest stawka godzinowa netto.

Pobierz raport płacowy dla Twojego regionu i sprawdź aktualne stawki wynagrodzeń

Wszystkie dane w jednym miejscu

Wybierz region i sprawdź aktualne wynagrodzenia w swojej branży. Raporty zawierają uśrednione stawki wynagrodzeń ogólnopolskich dla różnych specjalizacji. Idealne dla firm działających na terenie całego kraju.

Kontakt dla mediów:

Paweł Gawryś

Content Marketing Manager

Raport płacowy 2023 | Warszawa | Wektor

Warszawa

i Polska Centralna

Raport płacowy 2023 | Kraków | Wektor

Kraków

i Małopolska

Raport płacowy 2023 | Poznań | Wektor

Poznań

i Wielkopolska

Raport płacowy 2023 | Gdańsk | Wektor

Gdańsk

i Polska Północna

Raport płacowy 2023 | Katowice | Wektor

Katowice

i Górny Śląsk

Raport płacowy 2023 | Wrocław | Wektor

Wrocław

i Dolny Śląsk

Dane w raporcie pochodzą z analizy stawek wynagrodzeń zbieranych podczas procesów rekrutacyjnych oraz zatrudnienia w Polsce. Są to rzeczywiste przedziały wynagrodzeń oraz najczęściej oferowane kandydatom stawki, przez pracodawców.

Przygotujemy płatny raport specjalnie dla Ciebie

Potrzebujesz raportu dostosowanego do unikatowych potrzeb Twojej firmy?

Kup spersonalizowany raport płacowy lub umów bezpłatną konsultację

Porozmawiajmy o potrzebach specyficznych dla Twojej branży lub zamów dedykowany raport specjalnie dla Ciebie. Wypełnij formularz i powiedz nam o swoich potrzebach biznesowych.

Możesz też wybrać darmową wersję regionalną z dodatkiem ogólnopolskim dla wybranych specjalizacji.

Devire jest jedną z największych i najszybciej rozwijających się firm w branży zatrudnienia w Polsce. Prowadzimy procesy rekrutacyjne w zakresie pracy stałej na stanowiska specjalistyczne, kierownicze oraz executive search, a także oferujemy między innymi rozwiązania outsourcingowe oraz IT Contracting. W tegorocznym badaniu Diversity IN Check organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu Devire, jako pierwsza polska firma rekrutacyjna i outsourcingowa, znalazła się w gronie 30 najbardziej zaawansowanych organizacji w zarządzaniu różnorodnością i dążeniu do osiągnięcia spójności społecznej. Będąc jedną z najdynamiczniej rosnących i najbardziej innowacyjnych firm rekrutacyjnych i outsourcingowych w Polsce i Europie Środkowej, Devire codziennie wykorzystuje duet technologii oraz doświadczenia konsultantów w poszukiwaniu i angażowaniu talentów.

Polityka prywatności

© Copyright Devire 2024 | Wszystkie prawa zastrzeżone